Дистанційна освіта

Дистанційне навчання— сукупність сучасних технологій, що забезпечують доставку інформації в інтерактивному режимі за допомогою використання ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій) від тих, хто навчає (викладачів, визначних постатей у певних галузях науки,політиків), до тих, хто навчається (студентівчи слухачів). Застосовується під час підготовки як усередніх загальноосвітніх школахіЗВО, так і вбізнес-школах. Основними принципами дистанційного навчання є інтерактивна взаємодія у процесі роботи, надання студентам можливості самостійного освоєння досліджуваного матеріалу, а також консультаційний супровід у процесі дослідницької діяльності. Дає змогу навчатися на відстані, за допомогоюдиспутівекспертівіз кількох країн, за відсутності викладача. Основну роль у здійсненні дистанційного навчання відіграють сучасніінформаційні технології.

Спочатку дистанційненавчанняздійснювалось у формі письмовогоспілкування, тобто розв'язані завдання надсилались поштою. На сучасному етапі дистанційне навчання здійснюється, зокрема, за допомогоюінтернетута інших засобів.

Одним з перших великих центрів дистанційного навчання, що поширював свої матеріали через мережу інтернет сталаХан-Академія. ЇЇ авторСалман Ханпочав викладати у вільний доступ в мережі власні відео-уроки, що створював для своєї кузени. Згодом, коли уроки отримали неабияку популярність і мільйони переглядів в мережіYouTubeХан створив окремий навчальний центр[1].

У 1998 році Центр дистанційної освіти «Ейдос» заснувавАндрій Вікторович Хуторськой, який дистанційною освітою займається з 1989 року.

ВУкраїніє декілька прикладів великих навчальних центрів з дистанційною формою навчання, що спеціалізуються на підготовці учнів до ЗНО[2]та університетських курсах. Одним з найбільших єPrometheus— проектмасових відкритих онлайн-курсів.[3]

У 2007 році була відкрита перша в Україні державнаМіжнародна українська школа, яка дає можливість учням, які проживають за межами України, здобутипочаткову,базовутаповну середнюосвітуі офіційні документи державного зразка, які підтверджують освітні рівні,[4]здобуті як дистанційно, так іекстерном.[5]Окрім цього, в Україні функціонують декілька приватних шкіл із дистанційною формою навчання таекстернатом, у яких можуть навчатися і ті діти, які проживають в Україні, але через певні обставини не мають змоги відвідувати звичайні школи.

Кiлькiсть переглядiв: 267

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.